Działanie 3.3. Efektywność energetyczna w sektorze publicznym i mieszkaniowym [konkurs nr RPKP.03.03.00-IZ.00-04-013/16]
Zakończony [30.12.2016] |
---|
Wyniki naboru [09.01.2017]
|
Wyniki etapu oceny projektów w ramach kryteriów dopuszczających [26.06.2017]W związku z zakończeniem oceny kryteriów dopuszczających wniosków o dofinansowanie projektów w ramach konkursu Nr RPKP.03.03.00-IZ.00-04-013/16 dla Działania 3.3 Efektywność energetyczna w sektorze publicznym i mieszkaniowym, Schemat: Modernizacja energetyczna budynków publicznych – w ramach polityki terytorialnej Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko-Pomorskiego na lata 2014-2020, przedstawiamy listę wniosków, które otrzymały pozytywną ocenę Instytucji Zarządzającej RPO. Link otwiera się w nowej karcie Lista projektów ocenionych w ramach kryteriów dopuszczających (.pdf) |
Wyniki etapu oceny formalno-merytorycznej [26.06.2017]W związku z zakończeniem oceny formalno – merytorycznej wniosków o dofinansowanie projektów w ramach konkursu Nr RPKP.03.03.00-IZ.00-04-013/16 w ramach Osi Priorytetowej 3. Efektywność energetyczna i gospodarka niskoemisyjna w regionie dla Działania 3.3 Efektywność energetyczna w sektorze publicznym i mieszkaniowym, Schemat: Modernizacja energetyczna budynków publicznych – w ramach polityki terytorialnej Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko-Pomorskiego na lata 2014-2020, przedstawiamy listę wniosków, które otrzymały pozytywną ocenę Instytucji Zarządzającej RPO. Link otwiera się w nowej karcie Skład Komisji Oceny Projektów (.pdf) Informujemy, że Zarząd Województwa Kujawsko-Pomorskiego uchwałą Nr 24/1134/17 z dnia 21 czerwca 2017 roku, podjął decyzję w sprawie przyjęcia do dofinansowania projektów złożonych w ramach konkursu Nr RPKP.03.03.00-IZ.00-04-013/16 w ramach Osi Priorytetowej 3. Efektywność energetyczna i gospodarka niskoemisyjna w regionie dla Działania 3.3 Efektywność energetyczna w sektorze publicznym i mieszkaniowym, Schemat: Modernizacja energetyczna budynków publicznych – w ramach polityki terytorialnej Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko-Pomorskiego na lata 2014-2020. |
Informacje o naborze
Instytucja Zarządzająca Kujawsko-Pomorskim Regionalnym Programem Operacyjnym na lata 2014-2020 ogłasza nabór wniosków w trybie konkursowym w ramach Działania 3.3 Efektywność energetyczna w sektorze publicznym i mieszkaniowym Schemat: Modernizacja energetyczna budynków publicznych – w ramach polityki terytorialnej (konkurs Nr RPKP.03.03.00-IZ.00-04-013/16).
Terminy
Termin, od którego można składać wnioski – 12.12.2016r.
Termin, do którego można składać wnioski – 30.12.2016r.
Termin rozstrzygnięcia konkursu – maj 2017r.
Miejsce składania wniosków
Urząd Marszałkowski Województwa Kujawsko-Pomorskiego, Punkt Informacyjno-Podawczy Pl. Teatralny 2 87-100 Toruń (parter).
Sposób składania wniosków o dofinansowanie
Formularz wniosku o dofinansowanie projektu należy w pierwszej kolejności wypełnić i wysłać w Generatorze Wniosków o Dofinansowanie dla Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko-Pomorskiego 2014-2020[1] dostępnym na stronie internetowej: Link otwiera się w nowej karcie www.gwd.kujawsko-pomorskie.pl.
Następnie należy złożyć wniosek o dofinansowanie projektu w formie papierowej. Wnioski o dofinansowanie projektu złożone wyłącznie w Generatorze Wniosków o Dofinansowanie nie będą traktowane jako złożone w odpowiedzi na konkurs.
Termin, miejsce i forma składania wniosków o dofinansowanie projektu w perspektywie finansowej 2014-2020 zostały szczegółowo opisane w rozdziale 4 Link otwiera się w nowej karcie Regulaminu konkursu.
[1] W przypadku stwierdzenia błędów w funkcjonowaniu Generatora Wniosków o Dofinansowanie, uwagi i błędy należy zgłaszać na adres: generatorwnioskow@kujawsko-pomorskie.pl lub telefonicznie na numer: 56 62 18 579.
Kto może składać wnioski?
- jednostka samorządu terytorialnego, samorządowa jednostka organizacyjna, związek lub stowarzyszenie jednostek samorządu terytorialnego;
- inna jednostka sektora finansów publicznych;
- przedsiębiorstwo komunalne;
- organizacja pozarządowa;
- kościół lub związek wyznaniowy lub osoba prawna kościoła lub związku wyznaniowego;
- podmiot leczniczy udzielający świadczeń opieki zdrowotnej finansowanych ze środków publicznych[1];
- partner prywatny we współpracy z podmiotem publicznym w przypadku projektu realizowanego w formule partnerstwa publiczno-prywatnego.
[1] z wyłączeniem obiektów szpitali, których funkcjonowanie w publicznym systemie zdrowia nie wynika z map potrzeb zdrowotnych (zwanej dalej mapą). Odstępstwo od obowiązku stosowania map jest dopuszczalne wyłącznie do momentu publikacji map oraz o ile projekt:
- obejmuje poziom podstawowej opieki zdrowotnej (POZ) lub ambulatoryjnej opieki specjalistycznej (AOS) i dotyczy opieki koordynowanej (rozumianej zgodnie z definicją opieki koordynowanej zawartej w Podrozdziale 6.3.2.3 Krajowych ram strategicznych. Policy paper dla ochrony zdrowia na lata 2014-2020),
- obejmuje podmioty opieki długoterminowej, geriatrycznej, hospicyjnej oraz paliatywnej, o ile nie dotyczy wsparcia na rzecz szpitali oraz o ile przyczynia się do rozwoju form opieki zdeinstytucjonalizowanej.
Po publikacji map potrzeb zdrowotnych warunkiem wsparcia projektów dot. budynków w których zlokalizowany jest POZ lub AOS, jest zasadność funkcjonowania poziomu POZ lub AOS w publicznym systemie ochrony zdrowia wynikająca z tych map.
Na co można otrzymać dofinansowanie?
Projekt dotyczący przedsięwzięcia z zakresu głębokiej i kompleksowej[1] modernizacji energetycznej budynków publicznych[2], w tym m.in.:[3]
- ocieplenie obiektu, wymiana pokrycia dachu, okien, drzwi zewnętrznych oraz oświetlenia na energooszczędne wraz z instalacją,
- przebudowa systemów grzewczych (wraz z wymianą i przyłączeniem źródła ciepła), systemów wentylacji i klimatyzacji oraz zastosowanie systemów zarządzania budynkiem,
- realizacja mikrokogeneracji[4] lub mikrotrigeneracji[5] na potrzeby własne,
- budowa i przebudowa instalacji OZE w modernizowanych energetycznie budynkach,
- instalacja systemów chłodzących, w tym również z OZE.
[1] Kompleksowa modernizacja energetyczna (głęboka modernizacja energetyczna) – modernizacja energetyczna budynku, rozumiana jako kompleksowe przedsięwzięcie termomodernizacyjne, zgodnie z art. 2 pkt 2 ustawy z dnia 21 listopada 2008 r. o wspieraniu termomodernizacji i remontów (Dz. U z 2014 r. poz. 712), w wyniku którego zostaną zmniejszone wartości wskaźników rocznego zapotrzebowania na: energię użytkową, energię końcową oraz nieodnawialną energię pierwotną. W przypadku ulepszenia polegającego na poprawie izolacyjności cieplnej przegród, powinny być spełnione minimalne wymagania dotyczące oszczędności energii i izolacyjności cieplnej określone w przepisach techniczno-budowlanych. Przez przepisy techniczno-budowlane rozumie się rozporządzenie Ministra Infrastruktury z dnia 12 kwietnia 2002 r. w sprawie warunków technicznych, jakim powinny odpowiadać budynki i ich usytuowanie (Dz. U. Nr 75, poz. 690 z późn. zm.). Przeprowadzona termomodernizacja musi zapewnić zwiększenie efektywności energetycznej o minimum 25%.
[2] Budynek publiczny – budynek przeznaczony na potrzeby administracji publicznej, wymiaru sprawiedliwości, kultury, kultu religijnego, oświaty, szkolnictwa wyższego, nauki, wychowania, opieki zdrowotnej (z wyłączeniem obiektów szpitali, których funkcjonowanie w publicznym systemie zdrowia nie wynika z map potrzeb zdrowotnych), społecznej lub socjalnej, sportu, z wyłączeniem obiektów przeznaczonych na cele mieszkalne np.: akademiki, internaty, bursy, domy zakonne, domy nauczycielskie.
[3] Wymieniony katalog działań nie jest katalogiem zamkniętym. W ramach kompleksowej modernizacji energetycznej mogą być realizowane również inne, niewymienione w katalogu działania, o ile wynikają one z audytu energetycznego i przyczyniają się do osiągnięcia odpowiedniego poziomu efektywności energetycznej.
[4] Mikrokogeneracja – proces technologiczny polegający na skojarzonej produkcji energii cieplnej i elektrycznej w oparciu o wykorzystanie urządzeń małych i średnich mocy.
[5] Mikrotrigeneracja – efektywne wykorzystanie energii elektrycznej, ciepła i chłodu w jednej instalacji.
Kryteria wyboru projektów
Instytucja Zarządzająca Regionalnym Programem Operacyjnym dokona oceny i wyboru projektów w oparciu o kryteria wyboru projektów zatwierdzone uchwałą Komitetu Monitorującego Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko-Pomorskiego na lata 2014-2020. Kryteria wyboru projektów zostały szczegółowo opisane w załączniku nr 5 do Link otwiera się w nowej karcie Regulaminu konkursu.
Maksymalny dopuszczalny poziom dofinansowania projektu lub maks. dopuszczalna kwota dofinansowania projektu
Maksymalny poziom dofinansowania ze środków EFRR wynosi do 85 % wydatków kwalifikowanych na poziomie projektu, w przypadku projektów nie objętych pomocą publiczną. Szczegóły odnośnie wysokości zabezpieczenia wkładu własnego znajdują się w kryterium B.12 Prawidłowość określenia wkładu własnego.
Ogólna pula środków przeznaczona na dofinansowanie projektów
Kwota środków przeznaczona na dofinansowanie projektów w ramach przedmiotowego konkursu ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego wynosi 6 700 721,00 Euro (słownie: sześć milionów siedemset tysięcy siedemset dwadzieścia jeden Euro), tj. 29 840 990,90 zł, (kurs Euro = 4,4534 z dnia 28 stycznia 2016 r.).
Środki odwoławcze przysługujące składającemu wniosek
Procedura odwoławcza w perspektywie finansowej 2014-2020 została szczegółowo opisana w rozdziale 7 Link otwiera się w nowej karcie Regulaminu konkursu.
Pytania i odpowiedzi
Informacji dotyczących konkursu udzielają pracownicy Link otwiera się w nowej karcie punktów informacyjnych czynnych w godzinach: poniedziałki i wtorki 7.30-17.30, środy, czwartki i piątki 7.30-15.30.
Komunikaty
- Link otwiera się w nowej karcie Komunikat z dnia 26.02.2016r. dotyczący sekcji E wniosku o dofinansowanie projektu (.pdf)
- Link otwiera się w nowej karcie Komunikat z dnia 03.03.2016r. dotyczący konkursu Nr RPKP.03.03.00-IZ.00-04-013/16 w ramach Działania 3.3 Efektywność energetyczna w sektorze publicznym i mieszkaniowym (.pdf)
- Link otwiera się w nowej karcie Komunikat z dnia 16.03.2016r. w sprawie doradztwa energetycznego przy Wojewódzkim Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Toruniu (.pdf)
- Link otwiera się w nowej karcie Komunikat z dnia 23.06.2016r. dotyczący zmiany Regulaminu konkursu w ramach Działania 3.3 Efektywność energetyczna w sektorze publicznym i mieszkaniowym Schemat: Modernizacja energetyczna budynków publicznych – w ramach polityki terytorialnej (konkurs Nr RPKP.03.03.00-IZ.00-04-013/16) (.pdf)
- Link otwiera się w nowej karcie Komunikat z dnia 07.07.2016r. w sprawie możliwości dostarczania dokumentów w ramach dokumentacji projektowej na dzień złożenia wniosku o dofinansowanie projektu/moment poprawy/wyjaśnienia w zakresie kryteriów wyboru projektów (.pdf)
- Link otwiera się w nowej karcie Komunikat z dnia 21.07.2016r. dotyczący konkursu Nr RPKP.03.03.00-IZ.00-04-013/16 w ramach Działania 3.3 Efektywność energetyczna w sektorze publicznym i mieszkaniowym – dot. regionalnych zasad i standardów kształtowania ładu przestrzennego (.pdf)
- Link otwiera się w nowej karcie Komunikat z dnia 22.07.2016r. w sprawie braku konieczności dostarczania map do Załącznika 2.3 Zaświadczenie właściwego organu odpowiedzialnego za monitorowanie obszarów Natura 2000 (.pdf)
- Link otwiera się w nowej karcie Komunikat z dnia 19.08.2016r. dotyczący zmiany ogłoszenia i Regulaminu konkursu w ramach Działania 3.3 Efektywność energetyczna w sektorze publicznym i mieszkaniowym Schemat: Modernizacja energetyczna budynków publicznych – w ramach polityki terytorialnej (.pdf)
Dowiedz się więcej
Link otwiera się w nowej karcie Punkty Informacyjne Funduszy Europejskich.
Załączniki
- Link otwiera się w nowej karcie Ogłoszenie dla działania 3.3 Efektywność energetyczna w sektorze publicznym i mieszkaniowym (.pdf) – obowiązuje od 19.08.2016r.
- Link otwiera się w nowej karcie Ogłoszenie dla działania 3.3 Efektywność energetyczna w sektorze publicznym i mieszkaniowym (.pdf) – obowiązywało od 26.02.2016r. do 18.08.2016r.
- Link otwiera się w nowej karcie Regulamin konkursu dla działania 3.3 Efektywność energetyczna w sektorze publicznym i mieszkaniowym (.pdf) – obowiązuje od 19.08.2016r.
- Link otwiera się w nowej karcie Regulamin konkursu dla działania 3.3 Efektywność energetyczna w sektorze publicznym i mieszkaniowym (.pdf) – obowiązywał od 21.07.2016r. do 18.08.2016r.
- Link otwiera się w nowej karcie Regulamin konkursu dla działania 3.3 Efektywność energetyczna w sektorze publicznym i mieszkaniowym (.pdf) – obowiązywał od 23.06.2016r. do 20.07.2016r.
- Link otwiera się w nowej karcie Regulamin konkursu dla działania 3.3 Efektywność energetyczna w sektorze publicznym i mieszkaniowym (.pdf) – obowiązywał od 26.02.2016r. do 22.06.2016r.
- Link otwiera się w nowej karcie Załącznik nr 1 do Regulaminu konkursu – Wzór wniosku o dofinansowanie projektu (.pdf)
- Link otwiera się w nowej karcie Link do Generatora Wniosków o Dofinansowanie dla Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko-Pomorskiego 2014-2020
- Link otwiera się w nowej karcie Instrukcja użytkownika Generatora wniosków o dofinansowania dla Wnioskodawców (.pdf)
- Link otwiera się w nowej karcie Regulamin korzystania przez Użytkowników z Generatora Wniosków o Dofinansowanie dla Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko-Pomorskiego na lata 2014-2020 (.pdf)
- Link otwiera się w nowej karcie Załącznik nr 2 do Regulaminu konkursu – Instrukcja wypełniania wniosku o dofinansowanie projektu (.pdf)
- Link otwiera się w nowej karcie Załącznik nr 3 do Regulaminu konkursu – Instrukcja wypełniania załączników o dofinansowanie projektu wraz z załącznikami (.zip) – obowiązuje od 19.08.2016r.
- Link otwiera się w nowej karcie Załącznik nr 3 do Regulaminu konkursu – Instrukcja wypełniania załączników o dofinansowanie projektu wraz z załącznikami (.zip) – obowiązywała od 26.02.2016r. do 18.08.2016r.
- Link otwiera się w nowej karcie Załącznik nr 4 do Regulaminu konkursu – Wzór Uchwały/Umowy o dofinansowanie projektu (.pdf)
- Link otwiera się w nowej karcie Załącznik nr 5 do Regulaminu konkursu – Kryteria wyboru projektu (.pdf) – obowiązuje od 19.08.2016r.
- Link otwiera się w nowej karcie Załącznik nr 5 do Regulaminu konkursu – Kryteria wyboru projektu (.pdf) – obowiązywał od 26.02.2016r. do 18.08.2016r.
- Link otwiera się w nowej karcie Załącznik nr 6 do Regulaminu konkursu – Lista załączników do wniosku o dofinansowanie projektu (.pdf) – obowiązuje od 19.08.2016r.
- Link otwiera się w nowej karcie Załącznik nr 6 do Regulaminu konkursu – Lista załączników do wniosku o dofinansowanie projektu (.pdf) – obowiązywał od 26.02.2016r. do 19.08.2016r.
- Link otwiera się w nowej karcie Załącznik nr 7 do Regulaminu konkursu – Lista miejscowości, w których odnotowano przekroczenie dopuszczalnych wartości stężeń pyłu zawieszonego PM 10, zawierająca miasta kwalifikujące się do Programu NFOŚ i GW KAWKA „Program jakości powietrza. Część 2) KAWKA – Likwidacja niskiej emisji wspierająca wzrost efektywności energetycznej, rozwój rozproszonych odnawialnych źródeł energii” (.pdf)
- Link otwiera się w nowej karcie Załącznik nr 8 do Regulaminu konkursu – Standardy w zakresie kształtowania ładu przestrzennego w województwie kujawsko-pomorskim (.pdf) – obowiązuje od dnia 21.07.2016r.
- Link otwiera się w nowej karcie Załącznik nr 8 do Regulaminu konkursu – Standardy w zakresie kształtowania ładu przestrzennego w województwie kujawsko-pomorskim (.pdf) – obowiązywał od dnia 26.02.2016r. do dnia 20.07.2016r.
- Link otwiera się w nowej karcie Wzory kart oceny (.zip) – obowiązują od 19.08.2016r.
- Link otwiera się w nowej karcie Wzory kart oceny (.zip) – obowiązywały od 26.02.2016r. do 18.08.2016r.
- Link otwiera się w nowej karcie Dokumenty pomocnicze w zakresie OOŚ (.zip)
- Link otwiera się w nowej karcie System oceny projektów w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko-Pomorskiego na lata 2014-2020 (.zip)
- Link otwiera się w nowej karcie Szczegółowy Opis Osi Priorytetowych Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko-Pomorskiego na lata 2014-2020 (.zip)
- Link otwiera się w nowej karcie Krajowy Plan Działań dotyczący efektywności energetycznej dla Polski 2014 (.pdf)
- Link otwiera się w nowej karcie Krajowy Plan mający na celu zwiększenie liczby budynków o niskim zużyciu energii (.pdf)
- Link otwiera się w nowej karcie Poradnik jak opracować plan działań na rzecz zrównoważonej energii (SEAP) (.pdf)
- Link otwiera się w nowej karcie Finansowanie termomodernizacji MIR 2014, Przewodnik technicznego finansowania modernizacji energetycznej budynków finansowanych w ramach Polityki Spójności (.pdf)
- Link otwiera się w nowej karcie Strategie OSI i ORSG – część 1 (.zip)
- Link otwiera się w nowej karcie Strategie OSI i ORSG – część 2 (.zip)